Zajęcia otwarte u Pszczółek
12.12.2017 p-paterek_2012 383

Dnia 8.12.2017 r w grupie "Pszczółki" odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców, które poprowadziła wychowawczyni grupy pani Anna Pęczkowska-Ziętak. Temat zajęć brzmiał "Warsztaty bożonarodzeniowe". W świąteczny klimat wprowadziły uczestników zajęć piosenki, które śpiewały dzieci z panią, jednocześnie ilustrując je ruchem. Zadaniem rodziców było naśladowanie ruchów dzieci. Po wspólnych zabawach wszyscy przystąpili do malowania przygotowanych wcześniej przez panią Anię świeczników z gipsu. Dzieci miały do wyboru aż 6 wzorów świeczników. Wśród nich były między innymi bałwanki, mikołaje, gwiazdki itp. Po pomalowaniu nadszedł czas na dekorowanie dzieł za pomocą klejów z brokatem. Pracę umilały lecące w tle piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Współpraca dzieci i ich opiekunów układała się znakomicie, a efekt końcowy tej relacji był rewelacyjny, co zobaczyć można na załączonych fotografiach. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z rodzicami jeszcze raz zatańczyły swoją ulubioną piosenkę pt. "Piosenka o Mikołaju", a większość rodziców już nie tylko ilustrowała ruchem jej treść ale także śpiewała jej tekst. To były bardzo miłe chwile. Mamy nadzieję, że będzie ich więcej...