Wycieczka do sądu
24.05.2017 p-paterek_2012 257
24.05.2017

W piątek, 19 maja 2017 r., grupy starszaków udały się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Nakle. Zaprosiła nas tam mama Weroniki, p. Jezierska. Dzieci zobaczyły salę rozpraw, obejrzały togi, które mogły również przymierzyć. Panie prokurator i sędzia opowiadały o swojej pracy ale odpowiadały też na pytania dzieci. Była również dziecięca rozprawa sądowa. Był dziecięcy skład sędziowski, prokurator, świadkowie, pokrzywdzony i oskarżony. Każdy z aktorów wywiązał się ze swojej roli na piątkę. Przedszkolacy zobaczyli również pokój przesłuchań dla dzieci, archiwum oraz areszt. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, karteczki samoprzylepne oraz małe co nie co.

Bardzo dziękujemy wszystki Paniom za przekazaną wiedzę, cierpliwość oraz pamiątki.