Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim
27.09.2018 p-paterek_2012 264

Dnia 20.09.2018 r w naszym przedszkolu gościliśmy Strażnika Miejskiego. Przedstawiciel prawa spotkał się z naszymi przedszkolakami, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, bycia uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci utrwaliły wiedzę, na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, odpowiedniego zapięcia pasów podczas podróży autem, o konieczności podróżowania przez dzieci w specjalnie przystosowanych dla nich fotelikach samochodowych. Mogły również zobaczyć na symulatorze jaka jest różnica podczas zmierzchu między osobą poruszającą się po drodze w kamizelce odblaskowej, a osobą ubraną w ciemny strój. Pan Strażnik przypomniał także zasady zachowania się podczas ataku psa na człowieka. Na zakończenie zajęć wykonano pamiątkowe zdjęcie, a dzieci podziękowały Strażnikowi za przybycie.