Z wizytą w Brzózkach
14.06.2019 p-paterek_2012 339

W ubiegłym tygodniu nasi przedszkolacy udali się na wyprawę do niezwykłego miejsca. Były to Brzózki niedaleko Nakła a tam enklawa spokoju, błogości i niczym niezmąconej ciszy czyli Brzózkowa Oaza. Pani Kasia, gospodyni tego miejsca, zrobiła wszystko żeby wycieczka została na długo w pamięci naszych dzieci. Najpierw była piesza wycieczka po lesie i obserwacje przyrodnicze – przyglądanie się ptakom, zwierzętom, słuchanie ciekawostek z życia lasu. Po powrocie do oazy dzieci miały chwilę na swobodną zabawę a następnie wykonały dwie prace plastyczne: lepienie z gliny na dowolny temat oraz malowanie pastelą. Starszacy wykonali pejzaż, a Średniacy kolorowali motyla. Oczywiście między jednym a drugim zajęciem dzieci bez żadnych ograniczeń mogły korzystać z pobliskiego placu zabaw. Był też bardzo smaczny posiłek – zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów. Dzień ten, mimo upału, pozostawił w dzieciach wiele miłych i niezapomnianych wrażeń.